Knjižnični red

1. Članstvo

Vsi učenci in delavci šole so člani šolske knjižnice. Članarine ni. Izposoja je brezplačna.

Ob vpisu prejmejo uporabniki izkaznico, ki ni prenosljiva in se uporablja vsa leta šolanja.

1. Izposoja, zamudnina

Uporabniki si lahko izposodijo do 5 enot knjižničnega gradiva. Knjižno gradivo in periodični tisk se izposoja za 30 dni. Gradivo je po poteku izposojevalnega roka možno podaljšati še za 14 dni, če ni rezervirano za drugega uporabnika.

Gradivo za domače branje se izposoja za 14 dni in ga ni možno podaljšati.

Neknjižno gradivo (avdio in video kasete, zgoščenke, multimedijske zgoščenke) in referenčno gradivo (leksikoni, slovarji, enciklopedije, učbeniki) se ne izposoja na dom.

Izposojeno gradivo je treba vrniti v knjižnico do konca šolskega leta. Če učenci gradivo še potrebujejo, si ga v dogovoru s knjižničarko lahko izposodijo tudi za čas počitnic.

1. Odnos do knjižničnega gradiva

S knjižničnim gradivom uporabniki skrbno ravnajo. Če uporabnik gradivo izgubi ali vrne zelo poškodovano (manjkajoče, strgane strani, polito gradivo, uničen hrbet …), se to gradivo odpiše, uporabnik pa ga nadomesti z enakim ali vsebinsko enakovrednim gradivom.

1. Pravila obnašanja v knjižnici

V knjižnici se ne je in ne pije, se ne lovi in ne skriva med policami, se ne uporablja mobilnih telefonov,  ne kriči. Knjižnica je namenjena branju, učenju, delanju domačih nalog, referatov, umirjenemu preživljanju prostega časa, tako da to ni moteče za ostale uporabnike.

Če uporabnik krši pravila in navodila knjižničark, je nespoštljiv do ostalih, se ga opozori. Če se kršitve ponavljajo, se mu v dogovoru z razrednikom omeji oziroma prepove obisk knjižnice za določen čas.

1. Uporaba računalnika

Uporabniki lahko uporabljajo računalnik za iskanje gradiva po spletnem katalogu Cobiss+.

1. Delovni čas knjižnice

Knjižnica je za uporabnike odprta vsak delovni dan po šolskem koledarju od 7.30 do 14.30. Zaprta je, ko v njej poteka pouk ali imata knjižničarki druge zadolžitve.